„Urodzeni biegacze” MacDougall Christopher – polecam książkę

Świetnie napisana historia o biegaczach długodystansowych  z prawdziwego zdarzenia. Jest to książka ściśle związana z bieganiem ale nie ma tu planów treningowych, diet, analiz itp. Jest to ciekawa opowieść o niesamowitych ludziach. W treść książki wplecione są teorie dotyczące natury biegania. Książkę czytałem kilka lat temu i cały czas jestem pod pod ogromnym wrażeniem przeczytanych w niej informacji. Wiele już zapomniałem i sądzę, że jeszcze kiedyś do nie wrócę. Czytanie tej książki jest ogromnym motywatorem do biegania. Przeczytamy w niej o ludziach, którzy kochają bieganie i żyją bieganiem i sposób przekazywania tych informacji przez autora sprawia, że ten ogromny entuzjazm spływa na czytelnika i nogi same palą się do treningu.

W książce można dowiedzieć się o tajemniczym biegowym plemieniu, niewiarygodnym wyścigu, ludziach których nazwiska zapisały się na biegowych kartach wikipedii, o teoriach tłumaczących czemu człowiek jest istotą z natury biegającą, o bieganiu naturalnym (barefoot running) i wielu innych ciekawych rzeczach związanych z bieganiem.

Jestem czytelnikiem przede wszystkim literatury fantasy i rzadko sięgam po inne gatunki ale jestem szczęśliwy, że mój poprzedni szef podrzucił mi ten tytuł. Polecam nie tylko biegaczom-  może dzięki tej książce zmienicie zdanie 🙂 Książka nie jest długa więc nie ryzykujecie dużo, a zyskać możecie na prawdę przyjemne chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *