Mławski Bieg Niepodległości i wielkie rozczarowanie

Urodziłem i wychowałem się w Mławie. Pałałem entuzjazmem na myśl, że po raz pierwszy uda mi się wystartować w rodzinnej miejscowości w Biegu Niepodległości.
Z założenia nie spodziewałem się biegu na niesamowitym poziomie organizacyjnym. Do tej pory mam wspomnienie z innego mławskiego biegu gdzie weryfikacja uczestników polegała na tym, że stała osoba z kartką w ręku i zapisywała kolejne przebiegające numery na trasie.
Niemniej jednak i tak zostałem rozczarowany, okazuje się, że dla mławskiego mosiru najbardziej istotne jest to, że padała rekordowa liczba 517 uczestników biegu.
Liczyłem po cichu na pełną listę wyników w postaci kolejnych osób, które pojawiły się na mecie. Niestety opublikowane wyniki prezentują wyłącznie trójkę najszybszych w każdej kategorii. Może jak już na innych biegach będę znajdował się w ścisłych czołówkach (co swoją drogą najprawdopodobniej nie nadejdzie) pobiegnę jeszcze raz w mławskim biegu niepodległości. Tymczasem będę biegał tam gdzie mogę liczyć na na coś więcej niż tylko podbijanie statystyk „rekordowych frekwencji”.
Wszystkie biegi, w których brałem do tej pory udział spełniały pewne standardy m.in. pełna lista wyników z pomiarem czasu. Niestety Mławski Bieg Niepodległości pozostaje na razie daleko w tyle pod tymi względami.
Podobnież wielu biegaczy z Mławy wybrało się na Bieg Niepodległości do Działdowa oddalonego o 20 km. Miejscowość mniejsza a jest pełna lista wyników wraz z pomiarem czasu. Można? Pewnie, że można. Po prostu niektórym się najwyraźniej nie chce.
 W każdym razie idea biegu Niepodległości oraz uczestnictwo w nim  pozostaje pozytywnym akcentem wydarzenia.

 

Wady:
– wyniki zawierające wyłącznie 3 najlepszych w każdej kategorii
– brak oficjalnego pomiaru czasu
– brak ustalonych czasów startów kolejnych kategorii (nawet przybliżonych)
– nabijanie statystyk frekwencji zmuszaniem uczniów do brania udziału w biegu (informacja niezweryfikowana na podstawie anonimowego wpisu z pod artykułem na mławskim portalu)

 

Zalety:
– szybka trasa (znaczy się: płaska)
– patriotyczna idea biegu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *